essential oils flower aromatherapy

Najciekawsze terapie naturalne

0 Comments

essential oils flower aromatherapyMedycyna naturalna ciągle cieszy się w naszym kraju sporym zainteresowaniem. Oferta jest naprawdę spora, praktycznie wszędzie natrafimy na gabinet lub ośrodek medycyny alternatywnej. Tego typu zabiegi nierzadko są wykonywane w klasycznych gabinetach odnowy biologicznej. W tym artykule przyjrzymy się podstawowym rodzajom terapii niekonwencjonalnych.

Medycyna niekonwencjonalna (zwana też holistyczną lub alternatywną) posiada wieloletnią tradycję i tworzyła się w wielu państwach. Samo ziołolecznictwo rozwijało się w niemal każdym zakątku Ziemi. Z Japonii i Chin pochodzą akupresura i akupunktura. Z państwa francuskiego zaś aromaterapia, czyli poprawianie zdrowia aromatami oraz koloroterapia, czyli terapia barwami. Dzięki Niemcom narodziła się hipnoterapia, polegająca na hipnotyzowaniu pacjenta i kształtowaniu jego osobowości.

Znacznie rozwiniętą dziedziną medycyny niekonwencjonalnej jest bioenergoterapia. W tym przypadku lecznicze właściwości posiada osoba, rodzaj uzdrowiciela. Bioenergoterapeuta swoją energią kształtuje aury pacjenta, w ten sposób kurując go z nieprawidłowości fizycznych i duchowych. Terapia ta opiera się na założeniu, że sfera fizyczna i psychiczna przenikają się nawzajem i są mocno od siebie uzależnione. W naszym kraju istnieją organizacje bioenergoterapeutów, przyznające dyplomy i pozwolenia, dlatego warto przed wizytą upewnić się, że wybieramy licencjonowanego uzdrowiciela.

Najbardziej frapującą dziedziną terapii naturalnych jest bez żadnych wątpliwości arteterapia. Jak nazwa wskazuje, leczniczą siłę ma tu mieć sztuka, a w zasadzie uprawianie jej. Mówiąc prosto, podczas sesji arteterapii człowiek ma wydobyć z głębi siebie chowane uczucia, lęki, obawy, nastroje, by przenieść je na tworzone dzieło. Nie jest konieczne posiadanie wyjątkowego talentu artystycznego, by wyrazić siebie. To właśnie autoekspresja jest w terapii najważniejsza.

Z subkontynentu indyjskiego przybyła do nas joga, mocno popularna zwłaszcza wśród zamożniejszych. Jak wiele sztuk z Dalekiego Wschodu, joga skupia w sobie ducha i ciało. Zestawy ćwiczeń mają tu uczestniczyć w zdobywaniu wewnętrznego rozwoju i jednocześnie polepszać zdrowie. Jeśli ciekawi cię joga Warszawa jest miejscem, gdzie funkcjonuje najwięcej ośrodków z najsłynniejszymi joginami.

Related Posts

Hipnoterapia

0 Comments

Hipnoterapia zgodnie z definicją zajmuję się przede wszystkim pracą nad…