Żelatyna w preparatach odchudzających

Jest się czego bać?

zelatynaŻelatyna, pozyskiwana z kości zwierząt, najczęściej trzody chlewnej i bydła, występuje w wielu produktach spożywczych, a także lekach i suplementach diety. W latach 90. miały miejsce liczne protesty, mające na celu powstrzymanie producentów żywności przed stosowaniem żelatyny. Powodem była choroba „wściekłych krów”. Teraz, na etykietach serków i galaretek, producenci zaznaczają, że skład zawiera żelatynę wieprzową, jednak czy faktycznie jest to prawdą? Być może sproszkowane kości krów nadal trafiają do jedzenia, suplementów diety i leków? Nie możemy mieć 100% pewności…

Suplementy diety, które zawierają żelatynę

Poza przemysłem spożywczym, żelatynę stosuje się także do produkcji leków i parafarmaceutyków, zwłaszcza tych, które należy rozpuścić w wodzie. Wiele suplementów diety, bazujących na koktajlach, redukujących uczucie łaknienia, ma w swym składzie żelatynę. To właśnie ona, sprawia, że napoje, przygotowywane z proszku, w efekcie są gęste, a tym samym – sycące. Osoby, które się odchudzają, niejednokrotnie decydują się na przyjmowanie tego rodzaju suplementów. Niestety wiele z nich zawiera sproszkowane kości zwierząt.

Uważaj, to może być niebezpieczne!

Wegetarianie dokładnie czytają etykiety produktów, zwracając uwagę na to, czy na pewno nie zawierają one żelatyny. Jednak nie tylko oni unikają sproszkowanych kości. Sporo osób nie spożywa żelatyny, bo po prostu czuje do niej odrazę. Niestety, o ile można zrezygnować z jogurtu, zawierającego żelatynę i wybrać inny, w przypadku leków, zawierających ten składnik, już nie mamy takiej dowolności. Preparaty odchudzające również mogą mieć w sobie przemiał kostny, dlatego trzeba wzmocnić swoją czujność i dokładnie zbadać recepturę suplementu, jaki mamy zamiar przyjmować.

Odchudzanie bez żelatyny

Jeśli masz zamiar odchudzać się, stosując przy tym suplementy, zwróć uwagę na skład wybieranego preparatu. Jedną z najlepszych propozycji odchudzania bez żelatyny, jest kuracja SlimXL, polecana przez wiele kobiet, którym udało się szybko stracić na wadze. Kuracja zawiera tabletki oraz saszetki z proszkiem do rozpuszczania (drink jabłkowy). W takich napojach często znajduje się żelatyna, jednak w koktajlu SlimXL ich nie ma.. Możesz więc stosować go z czystym sumieniem, bez obaw, że przyjmujesz sproszkowane kości.